webmaster araçları webmaster araçları

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son dakika kktc haberleri - Flash kktc haberleri
#1
Web site adresi: Haberlerturk.com
Web site konusu: Kktc haber sitesi - Son dakika kktc haberleri - Flaş kktc haberleri

KKTC Haberleri okuyabilmek adına güvenilir bir kaynak arıyorsanız doğru yere hoşgeldiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, kısaltıymış adıyla KKTC, Akdeniz içerisinde bulunan bağımsız bir Devlettir. Bağımsızlığı Türkiye dışında başka bir ülke tarafından tanınmamaktadır. Birleşmiş milletler ile Avrupa Konseyi'ne göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türkiye işgali altında olan bir adadır. Bu ada Türkiye tarafından gerek askeri, gerek ekonomik gerekse siyasi olarak desteklenmektedir. Türkiye'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne genel olarak halk arasında yavru vatan, yeşilada ya da cennet ada denilmektedir.

resim

KKTC Ekonomisinin ortalama olarak %35 'lik kısmı Türkiye Cumhuriyeti tarafından oluşturulmuştur. Tarihte KKTC genel olarak Antik Mısırlıların egemenliği altında kalmıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilanı ise 1976'da Kıbrıs işgalinden sonra gerçekleşmiş, KKTC'nin ilk kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş olmuştur.

KKTC yarı başkanlık sistemi ile yönetilen bir yarımadadır. Cumhurbaşkanı devlet başkanı, başbakan ise hükümetin başkanıdır. KKTC Cumhurbaşkanı her 5 yılda bir halk tarafından belirlenmektedir. Gerek siyasi, gerekse ekonomik olayları, diğer genel KKTC haberlerini kktc haber okuma sitesi haberlerturk.com üzerinden öğrenebilirsiniz. Haftanın 7 gün 24 saati KKTC haberleri okumak için bu siteye giriş yapabilir, KKTC 'ye dair anlık önemli bilgileri ilk siz görebilirsiniz

Kaynak: http://www.haberlerturk.com/
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Amacımız?

WmEkip webmasterlar için kurulmuş bir platformdur. Amacı temiz bilgi paylaşımı ve güvenli ticaret sağlamak.

Diger Sitelerimiz

Yasal Uyarı