webmaster araçları webmaster araçları

Anket Başlığı: Sizce SMF mi Mybb mi ?
SMF
MYBB
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
Hatırlatma: Bu anket genel bir ankettir. Diğer kullanıcılar sizin hangi seçeneğe oy verdiğinizi görebilirler.

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SMF mi Mybb mi ?
#1
Merhaba arkadaşlar bir çok forumda bu konu hakkında sorular var biz de bu konuya değinelim dedik.


Her şeyden önce buradaki karşılaştırmam tamamen kendi görüşümdür farklı görüşlere saygım vardır herkes özgürce tarafını savunabilir.


Anketimize katılmayı unutmayın!


SMF mi Mybb mi ?

SMF : Smf ile 1 aylık deneme sürem oldu bu süre zarfındaki deneyimlerim şunlar. Kolay kurulumu var yeni sürümünde mysql ya da mysqli seçim yapmanıza olanak veriyor (2.1 sürümü) daha önceki sürümlerde bu seçenek yoktu (2.0.10 öncesi). Orijinal dili İngilizce olarak geliyor dil ekleme kısmından Türkçe desteği eklenebiliyor. Admin paneli tema ile entegreli, bu demek oluyor ki mybb gibi farklı farklı temalar değil kullandığınız site temasına göre şekilleniyor. Mod kurulumu mybb göre çok daha kolay mybb de eklentiyi yükleyip ayar yapmak gerekiyor. SMF de ise direkt değişiklik yapıyor uyumsuz alanları siz el ile düzenleyebilirsiniz.

Kullanımı çok kolay okuduğum kadarıyla herkes zor demiş bence mybb den daha kolay. Seo modları çok iyi Seo4smf ya da Pretty Urls (Tavsiyem) linkleri arama dostu yapıyor. Google index çok çok hızlı. Türkçe destek sitesi çok az mybb göre az. Eklenti silmesi zor en ufak hatada siteniz çökebilir (İlk başlarda yaşarsınız ama yaşadıkça öğrenirsiniz Smile ) Tema olanakları çok fazla çok çok güzel temaları var responsive ve ücretsiz bir çok teması var. Güzel bir sistem. Daha fazlasını deneyerek öğrenebilirsiniz.


Mybb : 1 yıllık bir deneme sürem oldu. Kolay kurulum. Admin panel ve temaları farklı. Eklenti kurulumu smf göre biraz daha zor manuel düzenleme yapmanız gerekiyor. Seo eklentisi güzel. Google index hızı güçlü smf göre daha çok kitle mybb kullanıyor.

Temaları genellikle grid değil ama eklenti sayesinde bu sorunu çözebilirsiniz. Temaları birbirine benziyor ya da başka forum temalarından kopyalama. Editör kısmı smf göre çok çok gelişmiş ve güzel smf bu konuda çok geride. Türkçe destek sitesi çok fazla her alanda yardım bulabilirsiniz.

Güzel bir sistem. Daha fazlasını deneyerek öğrenebilirsiniz.Hangisini tavsiye edersin diye bana sorarsanız SMF bana çok daha sıcak geliyor çok kolay ve güvenli hissettiriyor. Benim tercihim SMF.
Cevapla
#2
smf daha kolay ama mybb favori Smile ayrıca smf temaları pek beğenilmiyor bence
Ara
Cevapla
#3
(28-08-2015, Saat:15:06)fenhas Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  smf daha kolay ama mybb favori Smile ayrıca smf temaları pek beğenilmiyor bence

Dediğiniz gibi Mybb favori kullanıcısı daha fazla. SMF kullanan daha az ve türk tasarımcı var ya da yok denebilir ama benim tercihim olarak smf temaları özgün ve daha güzel. En azından Vbulletin çevirisi değil Smile
Cevapla
#4
VBulletin der susarım Big Grin
Ara
Cevapla
#5
(28-08-2015, Saat:15:21)AsilMaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  VBulletin der susarım Big Grin

İşte bu konu farklı Ücretli ve Ücretsiz scriptlerin karşılaştırılması hatalı bence. Bir tarafta vBulletin gibi ücretli bir script diğer yanda ücretsiz sunulan SMF, Mybb gibi script.
Cevapla
#6
Ankette mybb ama favorim XenForo
" Kazanacağı maçı deli yarıda bırakırmış "

Html - css  / Garfik Tasarım  / Ücretli yazarlık
Cevapla
#7
(28-08-2015, Saat:15:23)ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Ankette mybb ama favorim XenForo

paralı sistem daha iyi olur elbet
Ara
Cevapla
#8
MyBB'yi maalesef kimseye önermem. SMF daha sade daha kaliteli bir sistemdir. Keşke bu sitede SMF ile kurulsaydı. Smile Özellikle smf 2.1 beta 2 çok güzel olmuş. Pratik bir forum.
Ara
Cevapla
#9
(17-09-2015, Saat:11:48)Mehmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  MyBB'yi maalesef kimseye önermem. SMF daha sade daha kaliteli bir sistemdir. Keşke bu sitede SMF ile kurulsaydı. Smile Özellikle smf 2.1 beta 2 çok güzel olmuş. Pratik bir forum.

Evet 2 beta süper olmuş ama tema sıkıntısı var ben 2.10 kullanıyorum gerçekten çok güzel bir sistem
Cevapla
#10
tartışınılamaz MyBB Big Grin
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Amacımız?

WmEkip webmasterlar için kurulmuş bir platformdur. Amacı temiz bilgi paylaşımı ve güvenli ticaret sağlamak.

Diger Sitelerimiz

Yasal Uyarı