webmaster araçları webmaster araçları

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profesyonel Koçluk Eğitimi
#1
Profesyonel koçluk, bireyler ve organizasyonların performanslarını arttırarak sıra dışı sonuçlar elde etmelerini sağlayan etkileşimli bir yöntemdir. Profesyonel koçlar danışanları ile iş, kariyer, finans, sağlık ve özel ilişkiler gibi alanlarda birebir çalışırlar. Profesyonel koçluk almanın sonucu olarak da kişiler daha sağlıklı hedef belirler, daha aktif olur, daha doğru ve yerinde kararlar verirler ve var olan kuvvetli yönlerini daha etkili kullanabilirler.

Koçluk bir gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır. Koçluk; bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamında, gelişimi hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir.

Danışan bazen bir birey bazen de kurum olabilir. Koçluk süreci ile en etkili hareketleri desteklemek için gereken açıklığa ulaşılır. Koçluk bireylerin ya da takımların gelişimlerindeki ivmeyi, daha etkin seçimler yapmalarını sağlayacak güçlü odaklanma ve karşılarına çıkan fırsatların farkına varmalarını sağlayarak, arttırır. Koçluk bireylerin şimdi nerede oldukları ve gelecekte olmak istedikleri, hedefledikleri yere ulaşmak için neler yapmak istedikleri üzerine yoğunlaşır. Koçlukta elde edilen sonuçların kendi çabaları, koçluk becerileri, yaklaşım ve metotları ile desteklenen birey ya da takımlara ait eğilimler, seçimler ve hareketlerin sonucunda elde edildiğini bilir.


Profesyonel koçluk, istenen performansa ve yaşam tatminine ulaşmak için koç ve danışan arasında kurulan planlı bir değişim ve gelişim ilişkisidir.

Hayatımızın her alanında performansımızı geliştirmek için profesyonel koçlukdan yararlanabilir. İş yaşamında çalışanların gelişmeye açık yönleri ve iş amaçlarına dönük yapılan bir sistemdir. Profesyonel koçluk hizmeti alan kişi ile birlikte, süreç boyunca amaçlarını geliştirmek istediği yetkinliklerine göre hareket planı hazırlamakta ve buna uygun şekilde hızla harekete geçmektedir.

Görüşmelerde odak noktasını danışan belirler. Koç danışanı aktif bir şekilde dinler, gözlem yapar ve sorular aracılığıyla konuya katılır. Bu etkileşimden doğan açıklık sayesinde danışan harekete geçer. Koçluk, daha iyi odaklanabilme ve farklı bir takım seçeneklerin var olduğunu fark edebilme sayesinde, danışanın kişisel gelişimini ilerletir. Koçluk, danışanların şu anda bulunduğu yer ile gelecekte olmak istedikleri yere ulaşmak için yapmayı arzu ettikleri şeyler üzerine konsantre olur. Koçlar, elde edilen sonuçların kendi çabaları ve mesleki uygulamalarının desteği ile danışanın bireysel eğilimleri, tercihleri ve hareketleri ile gerçekleştiğini kabul eder.


Profesyonel koçluk Eğitiminin Amacı; danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir.

Koçluk bir gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir.

Koçluk Eğitimi ; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır.


Profesyonel Koçluk Eğitimi süreci boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk Eğitimi adına size gerekli olan malzemeleri sağlar. Her davranışın uyduğu bir yapı olduğu görüşü eşliğinde yola çıkar. Bu yapı; öğrenilebilir, istendiği zaman değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların sizin için yararlı ve etkili olduğunu anlamak, algılama yeteneğimize bağlıdır.

Koçluk hakkında daha detaylı bilgi isterseniz Koçluk Eğitimleri alanında da eğitim ve seminer hizmetleri veren firmanın Profesyonel Koçluk, Profesyonel Koçluk Eğitimi (Saygın Coaching & Consulting) web adresini ziyaret edebilirsiniz.
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Amacımız?

WmEkip webmasterlar için kurulmuş bir platformdur. Amacı temiz bilgi paylaşımı ve güvenli ticaret sağlamak.

Diger Sitelerimiz

Yasal Uyarı