webmaster araçları webmaster araçları

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopya İçeriğin Sitenize Zararları
#1
Thumbs Down 
Webmaster olmanın emek sarf etmek olduğunu unutan çoğu kişi sitelerini kopya yazı ile idare etmekte. Bunun sitenize birçok zararı olduğu gibi aynı zamanda hırsızlıktır. Biz webmaster boyutunda olayı inceleyeceğiz.

Kopya İçeriğin Sitenize Zararları:

►Öncelikle bu işin bir emek hırsızlığı olduğunu unutmamalıyız. Hırsızlığın büyüğü ya da küçüğüde suçtur. Birçok kişi bunun sanal ortamda olduğu için fazla önemsemiyor ancak her halukarda alışmamak lazım. Şimdi siteniz için olan zararlarına bakalım.

► İşin manevi boyutunu geçecek olursak kopya içerik her dakika sitenizi öldürmektedir. Kopya içerik aldığınız site yücelirken sizin siteniz sürekli Google'da geri sıralara gidecektir.

► Sitenizi satmak istediğiniz takdirde ilk size sordukları soru ''Sitenizde kopya içerik var mıdır?'' Olacaktır. Bu soruya hayır derseniz. Satmanız daha iyi olacaktır.

► Google Adsense'e kabul edilmezsiniz. Büyük ihtimalle de Google'dan ban yersiniz. Kopya içeriğe sahip sitelerin karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de budur. Neredeyse hiçbir reklam şirketi size reklam vermeyi kabul etmez.

Makalenizin Özgün Olduğunu Kontrol Etme

Bunun aslında birçok yolu vardır. Eğer makaleleriniz tam özgün olursa bu size artıdır. Ancak tam özgün değilse bu size ufak sorunlar teşkil eder. Eğer siteniz yeni ise tamamen özgün makaleler girmenizi tercih ediyoruz. Kontrol etmek içinde Buraya Tıklayınız. Smile

Genel olarak kopya içerik girmenin zararlarını yazdık. Hırrsızlık yerine özgün yazılar girerek interneti daha iyi hale getirmek sizin elinizde. Umarım kaliteli bir siteye sahip olursunuz. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın. Smile
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Amacımız?

WmEkip webmasterlar için kurulmuş bir platformdur. Amacı temiz bilgi paylaşımı ve güvenli ticaret sağlamak.

Diger Sitelerimiz

Yasal Uyarı