webmaster araçları webmaster araçları

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konut Kredisi
#1
Türkiye’de İnşaat sektörü hem ekonominin lokomotifi hem de yaşam standartlarının değişmesinde en etkili sektör olarak bilinmektedir. İnşaat sektöründe yaşanan gelişmeler özellikle tüketicilerin konut sahibi olma ihtiyaçlarını arttırmaktadır.
Konut kredisi kullanımı için bankaların sunmuş oldukları fırsatlar son yıllarda avantajlı olarak görülmese de bazı dönemlerde çok avantajlı bir şekilde konut almanıza imkan vermektedir. Geçmiş dönemlerde konut faizlerinin %0,45’lere kadar düştüğünde inşaat sektöründe de ciddi oranda artış yaşanmış. Konut kredisi kullanacak kişilerin kesinlikle bankalarla sabit faiz üzerinden anlaş yapması gerekmektedir. Türkiye ekonomisinde yaşanan dalgalanmalardan dolayı çok yüksek faizli geri ödeme riskleri olacağını unutmamanız gerekir. Verdiğimiz örnekteki gibi eğer değişken faizli kredi seçen bir bireyin %0,45 ile aldığı kredi 2016 yılında %1,44’lere kadar çıktığını düşündüğünüzde durumun ciddiyeti görülmüş oluyor.
Aşağıdaki yazımızda konut kredisi alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsettik.
http://www.kredi365.com/konut-kredisi-al...lmeli.html
Ara
Cevapla
#2
Kesinlikle yararlı bir yazı olmuş eğer en uygun konut kredisi veren bankalar aranıyorsa bu konuyla ilgili aşağıdaki yazıyı buldum. Şahsen eşimle konut kredisi çekip ev almayı planlıyoruz ancak faiz oranları çok yüksek. Kışın konut kredisi faiz oranları da düşecek diyorlar bakalım artık hakkımızda hayırlısı olur umarız.
http://www.kredinotunasil.com/2016/08/en...kalar.html
Yeni ve güncel finans ve kredi haberleri için www.kredinotunasil.com adresimizi takip edebilirsiniz.
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Amacımız?

WmEkip webmasterlar için kurulmuş bir platformdur. Amacı temiz bilgi paylaşımı ve güvenli ticaret sağlamak.

Diger Sitelerimiz

Yasal Uyarı