webmaster araçları webmaster araçları

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Endoskopi Yapılma Sebepleri Nelerdir?
#1
Yemek borusu, on iki parmak bağırsağı, kalın bağırsak, mide gibi iç organlarının taranması ve herhangi bir hastalığın teşhisi için kullanılan bir yöntemdir. Hastanın şikâyetleri baz alınarak, hastalığın tam olarak teşhisinin konulması için yapılan endoskopi, konusunda uzman doktorlar tarafından yapılması büyük önem arz etmektedir. Sağlık önemli bir konu olup, sağlığımızı tehlikeye düşürecek riskler almamalısınız.
Mide Balonu Uygulamasında Kullanılan Yöntem Nedir?
Mide balonu uygulaması obezite ile yıllarca mücadele etmiş, ancak uyguladığı yanlış yöntemler neticesinde bir türlü kilo verme başarısını elde edememiş kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Bu yöntem uygulanmadan önce hastanın psikolojik olarak da kendini hazırlaması önemlidir. Sonuç itibari ile bir cerrahi işlem uygulanacak ve bu işlem sonucunda yeme içme alışkanlıklarında da önemli değişiklikler oluşacaktır. Yöntemin uygulanması aşamasında endeskopi ile yemek borusundan geçilmek sureti ile mide içerisine sönük bir balonun nakledilmesi ile işlem yapılmaktadır. Balon yerleştirildikten sonra ise balon ucundaki bir aparat yardımı ile balon mide içerisinde şişirilmektedir. İşlem çok basit bir şekilde uygulandıktan sonra hasta yeni hayatına adapte olmalı ve balon mideden tekrar alındıktan sonra da dikkatli bir beslenme alışkanlığı ile ideal kiloda kalabilmelidir.
Web Sitemizde Bulunan Cerrahi Müdahalelerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Alabilirsiniz
Birçok hastalığın teşhis ve tedavisinde kullanılan yöntemler hakkındaki detaylı bilgileri http://www.mehmetbahceci.com/ web sitemizden edinebilirsiniz. Kolon kanseri teşhis ve tedavisi konusunda uzman doktorumuzdan destek almanız sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlık şakaya gelmez bu sebeple sağlığınızı emin ellere teslim etmelisiniz.
Sahibi olduğum sitelerden bazıları aşağıdaki gibidir.

kadın sitesi
alışveriş sitesi
editör
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Amacımız?

WmEkip webmasterlar için kurulmuş bir platformdur. Amacı temiz bilgi paylaşımı ve güvenli ticaret sağlamak.

Diger Sitelerimiz

Yasal Uyarı