webmaster araçları webmaster araçları

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akustik sünger nasıl yapıştırılır
#1
Akustik süngerler genellikle iç ortam akustiğini sağlamak için kullanılan ürünlerdir. Ortamda oluşan yankıyı engelleyerek sesin duvar bölgelerinde çarpıp geri dönmesini engellemektedir. Farklı renklerde ve desenler üretilebilen akustik süngerler ortalama olarak aynı performansı göstermektedir. Dekoratif olan akustik süngerler maliyet olarak daha yüksektir. Akustik süngerler yapıştırma usulü ile uygulanmaktadır. Bazı durumlarda yankıdan kaynaklı olan gürültüler ve ses yalıtımı uygulamalarında son kat ses yutucu malzemesi olarak makine dairelerinde kullanılmaktadır.

Ses dalgalarının sert bir yüzeye çarpmasından sonra geri dönen ses yankıdır. Bir çok mekanda yankı sorunu görülebilmektedir. Özellikle stüdyo, dublaj odası, ses kayıt odası gibi ve benzeri profesyonel mekanlarda yankı gibi problemlerin giderilmesi çok önemlidir. Bu mekanlar sesin önemli olduğu ortamlardır. Ses dalgalarının kontrol altına alınması gerekmektedir.

Yankı yalıtımını sağlamak için akustik süngerler yada akustik paneller kullanılmaktadır. Yankının engellenmesi ile seslerin kalitesi düzenlenmektedir. Kullanılacak bu akustik ürünlerin model, yoğunluk, kalınlık, renk gibi farklılıkları bulunmaktadır. Kullanılacak ürün dikkatle ve mekana uygun bir şekilde seçilmelidir.

Akustik sünger nasıl yapıştırılır bölümde kullanılacak akustik sünger veya akustik paneller seçildikten sonra kullanılacak mekanda solid yapıştırıcı ile duvara ve tavana uygulanmaktadır. Bazı akustik süngerleri kendiliğinden yapışkanlı olarak temin edebilirsiniz. Kendiliğinden yapışkanlı modeller uygulamada kolaylık sağlanması amacıyla üretilmektedir. Akustik ürünlerin uygulanması ile birlikte mekanlarda yankı, eko, uğultu gibi ses sorunları engellenmiş olacaktır.
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Amacımız?

WmEkip webmasterlar için kurulmuş bir platformdur. Amacı temiz bilgi paylaşımı ve güvenli ticaret sağlamak.

Diger Sitelerimiz

Yasal Uyarı